Ottimo SystemsProdukty do retuszu, naprawy
i pielęgnacji tapicerki skórzanej

WIN-WIN BUSINESS

Rynek usług związanych z profesjonalnym czyszczeniem, naprawą i renowacją tapicerki skórzanej, zarówno meblowej, jak i samochodowej, to w Polsce wąska specjalizacja. Dzięki ofercie produktowej OTTIMO oraz specjalistycznym szkoleniom możesz dodać pakiet unikalnych usług do swojego portfolio lub zyskać nowy zawód i otworzyć własny biznes. Wspieramy Cię nie tylko poprzez jakość naszych produktów i szkolenia, ale i przez indywidualne doradztwo w zakresie doboru produktów, pomoc przy opracowaniu i wyborze kolorystyki, specjalistyczne konsultacje podczas tworzenia stanowisk naprawczych i wykonywania samych napraw. Zapraszamy do współpracy nowych partnerów z branż:

Produkcja mebli tapicerowanych w Polsce stale się rozwija, konkurencja na rynku wzrasta, skłaniając właścicieli i managerów do optymalizacji kosztów produkcji. Produkty i technologie OTTIMO pozwalają na istotne oszczędności zużycia materiałów, jednoczesnym gwarantując zachowanie wysokich standardów jakościowych gotowych wyrobów.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

Produkcja przemysłowa charakteryzuje się intensywnym tempem pracy, a w takich warunkach nie trudno o kosztowne błędy. Rozkrój skóry, szycie pokrowców oraz montaż mebli na tapicerni – tu na każdym etapie może dojść do drobnych, mechanicznych uszkodzeń powierzchni skóry. W takich przypadkach rygorystyczne wymogi jakościowe zwykle dyskwalifikują wyrób gotowy.

Zacięcie lica

Zacięcia / przecięcia lica

Sposób naprawy
Zadrapanie lica

Zadrapania / zarysowanie lica

Sposób naprawy
Przetarcia lica

Przetarcia / przeszlify lica skóry

Sposób naprawy
Ubytki lica

Ubytki lica / ubytki kolorystyczne skóry

Sposób naprawy
Dziury po igle w licu

Dziury po szwach / igłach w licu skóry

Sposób naprawy
Zabrudzenie lica

Zabrudzenia / zaplamienia lica

Sposób naprawy

Systemowe rozwiązania oferowane przez OTTIMO pozwalają na uniknięcie niepotrzebnych strat. Znakomitą większość z takich uszkodzeń można naprawić, a “uratowany” dzięki nim finalny produkt nadal będzie w pełni wartościowy – bez konieczności przeceniania, odliczania strat ani obniżania rentowności produkcji.

Produkty do naprawy tapicerki samochodowej OTTIMO Systems idealnie pasują do specyfiki usług autodetailingu oraz napraw SMART, gdzie tempo pracy musi iść w parze z dbałością o każdy detal. Nasze technologie pozwalają na stałe przyśpieszyć tempo realizowanych prac, zmniejszają straty materiałów oraz poprawiają jakość wykonywanych usług.

MOŻLIWOŚCI SYSTEMU

Pracując z produktami OTTIMO, pracujesz na tych samych środkach jakie są stosowane w garbarniach do produkcji skór samochodowych. To solidna rekomendacja i najlepsza gwarancja jakości. Nasze technologie spełniają rygorystyczne wymogi stawiane przez prestiżowe firmy motoryzacyjne oraz najlepsze garbarnie na świecie. System renowacji OTTIMO pozwala na bezpieczne i trwałe naprawy skórzanych tapicerek samochodowych – bez uszczerbku dla estetyki.

Od małych napraw po kompleksową renowację:

Przed renowacją Po renowacji
Przed renowacją Po renowacji

EXPRESS COLOR

W usłudze Express Color by OTTIMO oferujemy opracowanie dedykowanych kolorów farb w systemie 24h (w ciągu doby przygotowujemy dedykowaną recepturę, którą zamawiający może samodzielnie wykonać, bądź zamówić jej mieszanie u nas). Przygotowania konkretnego koloru następuje każdorazowo na bazie dostarczonej próbki (lub elementu tapicerki samochodowej) o wielkości min. 10 cm x 10 cm.
Komponujemy farby przeznaczone do różnych typów powierzchni: skór pigmentowanych, anilin, bycastu, materiałów skóropodobnych wykończonych PU, PVC.

TWOJA MARKA – TWÓJ DESIGN

Sam doskonały produkt nie gwarantuje pełnego zadowolenia klienta. OTTIMO Systems może wesprzeć działania marketingowe Twojej firmy przy tworzeniu wizerunku przyjaznej marki. Proponujemy możliwość zaprojektowania i wyprodukowania własnych zestawów do pielęgnacji mebli, zgodnych z wizerunkiem Twojej marki. To doskonały sposób, by wzmocnić identyfikację Twojej firmy i silniej przywiązać do niej Twoich Klientów.
Nasz dział graficzny oferuje opracowanie nowoczesnego designu opakowań, etykiet i ulotek. Realizujemy zamówienia w nakładach już od 10 sztuk.

W centrum naszej uwagi znajduje się doskonałość, rozumiana nie jako dążenie do ideału, lecz jako utrzymanie stanu pierwotnego produktu: jego nieskazitelności, braku wad i śladów zużycia.

Więcej