Ottimo SystemsProdukty do retuszu, naprawy
i pielęgnacji tapicerki skórzanej

OFERTA SZKOLENIOWA

Program szkolenia przygotowujemy “pod klucz” – zaczynamy od ustalenia tematyki i dokładnego zakresu. Inne zajęcia proponujemy osobom zainteresowanym tematyką meblową, a inne dla autodetailingu. Szkolenia są organizowane w małych grupach (od jednego do maksymalnie czterech uczestników). Odbywają się w naszej siedzibie, w specjalnie wyposażonej w tym celu sali. Standardowo obejmują dwa dni robocze, w ciągu których uczestnicy, pod czujnym okiem trenera, odkrywają tajemnice fachu.

ZAKRES SZKOLENIA

Szkolenie obejmuje:

  • niezbędną wiedzę teoretyczną na temat produkcji, budowy i gatunków skóry
  • rozpoznawanie najczęstszych problemów na skórze oraz ich praktyczną naprawę z wykorzystaniem szybkich technik napraw SMART
  • zastosowanie produktów i narzędzi naprawczych OTTIMO
  • zastosowanie zaawansowanych i wydajnych technik całkowitego odnawiania powierzchni skórzanych
    (przygotowanie powierzchni, usuwanie zabrudzeń i uszkodzeń mechanicznych, przygotowanie bazy kolorystycznej oraz techniki powłokowania)
  • praktyczne ćwiczenia podnoszące umiejętności doboru kolorystycznego
  • usuwanie uciążliwych plam, przebarwień z powierzchni tapicerki skórzanej oraz jej zabezpieczanie

SPECJALIZACJA I PROFESJONALIZM

Szkolenia w OTTIMO to oferta precyzyjnie dostosowana dla potrzeb osób pracujących już ze skórą na co dzień, chcących podnieść swoje umiejętności praktyczne i pogłębić profesjonalną wiedzę w zakresie specyfiki skór tapicerskich. Najczęstszymi uczestnikami naszych warsztatów są specjaliści – tapicerzy, krojczy, grupy naprawczo-serwisowe oraz pracownicy działów kontroli jakości.
Nasza oferta szkoleniowa jest też wyjątkowo atrakcyjna dla osób chcących zdobyć nowy zawód w sektorze profesjonalnych usług naprawy mebli oraz autodetailingu.

DŁUGOTERMINOWE KORZYŚCI

Szkolenia OTTIMO to: praktyka, trening, wsparcie i potencjał dalszego rozwoju.

Wiedza, którą otrzymujesz na szkoleniu, to nie sucha teoria, ale wiele praktycznych wskazówek od technologa z wieloletnim doświadczeniem w branży – dzięki nim dużo łatwiej poradzisz sobie później z każdym problemem.

W trakcie szkolenia zdobywasz nowe umiejętności trenując na konkretnych przykładach, używając podczas warsztatowych zadań prawdziwych produktów, narzędzi i materiałów pomocniczych marki OTTIMO.

Jako uczestnik szkolenia w OTTIMO masz zagwarantowane kompleksowe wsparcie w razie wszelkich problemów technicznych – nasi doradcy będę odtąd do Twojej dyspozycji.

Po ukończonym kursie będziesz posiadać praktyczne umiejętności oraz niezbędną wiedzę, by móc zaoferować szeroki wachlarz nowych usług – przysparzając nowych przychodów w swoim miejscu pracy, a sobie uznania i zawodowej satysfakcji.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA SZKOLENIE:

SZKOŁA MISTRZÓW OTTIMO

Posiadamy znakomitą kadrę szkoleniowców o unikalnych umiejętnościach. Ich domeną jest teoretyczna i praktyczna wiedza, wybitna kompetencja w zakresie technologii i materiałów, udokumentowane doświadczenie, a nade wszystko umiejętność precyzyjnego przekazania tych umiejętności uczniom. Nasi trenerzy wyszkolili już kilka tysięcy fachowców, którzy doskonale radzą sobie na rynku.

Marek Kotas

Doradca, specjalista, praktyk i trener. Jeden z najlepszych ekspertów w kraju w zakresie stolarki otworowej. Od 2004 roku rozwijał swoją wiedzę techniczną pod skrzydłami OTTIMO Systems jako specjalista od napraw na powierzchni stolarki otworowej, następnie sięgnął po drugą specjalizację z naprawy i renowacji tapicerki skórzanej. Człowiek, który wie wszystko na temat wykończeń ze skóry i drewna. Przeszkolił już kilka tysięcy pracowników produkcyjnych i specjalistów z grup montażowych. Wybitny specjalista w renowacji ekskluzywnych jachtów i samochodów z wykończeniem drewnianym i skórzanym.

GRAŻYNA WĄTROBA

O kolorze wie prawie wszystko. Związana z firmą Ottimo Systems od blisko 15 lat. Osiągnęła ekspercką wiedzę związaną z barwieniem skór, doborem kolorystycznym oraz opracowywaniem nowych kolorów farb zarówno na powierzchniach skórzanych jak i drewnianych. Pod jej okiem swoje pierwsze kroki w produkcji farb pod kolor tapicerki stawiało wielu uznanych detailerów samochodowych.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW:

Szkolenie które odbyłem przebiegało profesjonalnie, w bardzo dobrej atmosferze, prowadzący szkolenie pan Łukasz przekazał mi pełną i rzetelną wiedzę na temat produktów, konserwacji i napraw skóry, którą mam zamiar wykorzystać w swojej pracy. Produkty firmy OTTIMO są przyjazne w użyciu oraz dają bardzo dobry efekt końcowy. Jeszcze raz bardzo dziękuje za doskonałe szkolenie.

Dariusz Morański, SPA CAR Auto Detailing

Wczoraj zakończyłem szkolenie z napraw tapicerek skórzanych. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony po tym szkoleniu. Pan Łukasz, w tak krótkim czasie, przekazał mi bardzo dużo wiedzy teoretycznej, jak i praktyczniej. Szkolenie przebiegało w bardzo fajnej atmosferze i uważam, że warto było jechać ponad 350 km po tą wiedzę. Polecam!

Adrian Baczewski, Auto SPA Baczewski

Wysoka efektywność zajęć, profesjonalne podejście organizatora, przygotowanie merytoryczne oraz fachowo opracowane materiały dydaktyczne i zajęcia praktyczne – to wszystko sprawia, że jestem mega zadowolony ze szkolenia :-)

Waldemar Miężał, WMEBLE-SERWIS F.H.U. Waldemar Miężał

DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ Z UE

Dzięki rejestracji OTTIMO w Bazie Usług Rozwojowych PARP masz możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości nawet 80% kosztu szkolenia. Kwota dofinansowania każdorazowo uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa oraz jej lokalizacji. Więcej o detalach procedury: uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Mikroprzedsiębiorstwo do 10 osób80% dofinansowania Małe przedsiębiorstwo do 50 osób70% dofinansowania Średnie przedsiębiorstwa do 250 osób50% dofinansowania

W centrum naszej uwagi znajduje się doskonałość, rozumiana nie jako dążenie do ideału, lecz jako utrzymanie stanu pierwotnego produktu: jego nieskazitelności, braku wad i śladów zużycia.

Więcej